top of page

ARTHILL ULUSLARARASI ANTİKA & SANAT ALIŞVERİŞİ

"OneWorldShop"

Yurtdışından online alışveriş yapmak, alışveriş sonrası ödeme yapmak ve aldığınız ürünü adresinize getirtmek büyük bir sorun ve çoğu zamanda imkansızdır.

Antika & Sanat Eseri ve ilgili ürünlerin alışverişi ise ödeme yöntemleri, nakliye bedelleri, riski, gümrük mevzuatı ve bireysel olarak yapılmasının zorlukları sebebi ile tercih edilmemektedir.

ARTHILL konusunda deneyimli, köklü ve güçlü uluslararası çözüm ortakları ile koleksiyoncular, sanatseverler, galericiler, antika ve sanat eseri ticareti yapanlar için uçsuz bucaksız bir kaynak ve büyük bir pazar yaratarak size güvenli, hızlı, pratik ve ekonomik şekilde tüm dünyadan alışveriş yapmanın keyfini yaşatıyor.

​Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu'da antika ve sanat eseri satan web siteleri, online mağazalar, açık arttırma siteleri, antikacılar, galeriler vs... uluslararası nakliye hizmeti sunmaz, sundukları zaman da nakliye ücretleri çok yüksektir. Nakliye dışındaki en büyük sorun ise ödemedir. Genelde Paypal ile ödeme isterler fakat ülkemizde Paypal kullanılmamaktadır. Uluslararası kredi kartları da birçok Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu satıcıda kabul edilmez.

Üye olmak ve alışverişe başlamak için yukarıdaki linki kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

OneWorldShop.net üzerinden kayıtlarda "ÖNEREN" bölümünü "Arthill Group" olarak seçerek kaydolmadığınız takdirde antika & sanat eseri ve ilgili ürünlerin alışverişi için hizmet sağlanmamaktadır.

ARTHILL SİZE NE SAĞLIYOR?

 

 • Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu'da herhangi bir internet mağazasından online alışveriş yapma ayrıcalığı ve hem zamandan, hem paradan tasarruf.

 • Tüm Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu alımlarınız için kullanabileceğiniz tarafımızdan tahsis edilen kendi kişisel Amerika, İngiltere ve Hong Kong adresleriniz."

 • ARTHILL & OneWorldShop  paketinizi gümrükten çeker, "Güvenilir ve Hızlı Kapıya Teslim Güvencesi" ile  kapınıza garantili teslim eder ve size daha sonra fatura eder.

 • Kargolarınızın tesislerimizde teslim alındığı andan size teslim edildiği ana kadar takip edilebilmesi.​

 • Nereden alacağınıza, nasıl ödeyeceğinize ilişkin tavsiyeler ve alımlarınızla ilgili bilgiye dayalı kararlar vermenize yardımcı olacak başka birçok bilgi ve öneri.

 • Canlı iletişimimiz aracılığıyla, ihtiyaç duyduğunuzda yardımcı olacak alışveriş desteği.

 • Canlı Destek Hattı sayesinde müşteri hizmetleri ekibimizle doğrudan online sohbet etme imkanı.

 • Herhangi bir yurtdışı alışverişinizde satıcı uluslararası kredi kartınızı kabul etmediği takdirde "Özel Alıcı Hizmeti"nden yararlanarak alışverişinizi gerçekleştirme imkanı.​

O zaman daha fazla beklemenize gerek yok. Şimdi harekete geçin ve Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu'dan alışveriş yapmanın keyfini çıkarmaya başlayın.

ÖNEMLİ BİLGİLER

ARTHILL üzerinden  OneWorldShop.net e kayıt ücretsizdir. Kaydınızı yaptırdıktan sonra sistem tarafından Amerika, İngiltere ve Hong Kong adresleriniz size tahsis edilir.

ARTHILLtüm sorumluluk "OneWorldShop.net" ve "MEX Logistic LTD | England"a aittir.

"ABD adresinizi kullanarak Amerika'da ki mağazalardan, kataloglardan ve internet sitelerinden alışveriş yapın

İngiltere adresinizi İngiltere ve Avrupa’ dan yapacağınız alışverişlerinizde kullanın. İngiltere ve Avrupa’dan yapacağınız alışverişlerinizi İngiltere teslimat adresinize yönlendirin.

HK adresinizi Hong Kong'a teslimat yapan bütün Uzak Doğu ülkelerindeki (Çin, Güney Kore, Avustralya, Japonya, vb…)  alışverişlerinizde kullanın. Üstelik serbest ticaret bölgesi olduğu için vergi ödemenize gerek kalmadan."

Paket birleştirme servisini kullanın. OneWorldShop çoklu alışverişlerinizde paket birleştirme hizmeti sunar ve daha az ödersiniz.

OneWorldShop.net ile uluslararası alışverişlerinizde sadece VISA, MASTER ve AMEX kredi kartlarıyla yapılan ödemeler kabul edilmektedir.

Kayıt sırasında gerekli olan kredi kartı, herhangi bir sevkiyat masrafı ile yerel gümrük vergisi, gümrük müşavirliği ve uygulanabilir ek ithalat masrafları için kullanılır.

Sevkiyat masrafları konusunda, eğer paket alınmaz ve uygun şekilde adresinize gönderilmezse, kredi kartınıza hiçbir masraf uygulanmaz.

Uluslararası alışverişe başlamak için kayıt oluşturacağınız OneWorldShop.net, girdiğiniz bilgileri şifreleyen Güvenli Yuva Katmanı (SSL) yazılımını kullanarak taşıma sırasında bilgilerinizin güvenliğini korumaktadır.

Gümrük çekim işlemleri, sizin adınıza tarafımızca yapılır ve böylece hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmaz.

Aldığınız üründen memnun kalmazsanız ve ürünü satıcıya iade etmek isterseniz, OneWorldShop.net size yardımcı olacaktır.

OneWorldShop olarak alışveriş tercihlerinize göre eBay, Amazon vs.. gibi önde gelen markalarla yapmış olduğumuz anlaşmalar doğrultusunda size özel fiyatlar, promosyonlar ve indirimler sunarız.

9 ADIMDA TÜM DÜNYADAN ALIŞVERİŞ

 1. KAYIT OL; ücretsiz kayıt ol ve hemen Amerika, İngiltere ve Hong Kong adreslerini al.

 2. ONLINE ALIŞVERİŞ; Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu'dan alışverişini yap.

 3. SATICIYA ÖDEME; Satıcı size Amerika, Avrupa ya da Uzak Doğu teslimat adresinizi sorar. Bu durumda teslimat adresiniz olarak sitemize kayıt olduğunuz sırada size verilen Amerika, İngiltere ya da Hong Kong adresinizi sadece size özel olan TR Suite numaranızla birlikte girin.

 4. E-MAIL BİLDİRİMİ; Satın almış olduğunuz ürününüz tesislerimize ulaştığında email yoluyla bilgilendirilirsiniz.

 5. SİPARİŞ YÖNETİMİ; Sitemizdeki hesabınıza giriş yapın ve siparişinizi yönetin. Bilgilerinizi görün, güncelleyin ya da paketinizi gönderimi için serbest bırakın.

 6. FATURA YÖNETİMİ; Paketinizin uluslararası nakliye ücretini kredi kartınıza fatura ederiz.

 7. NAKLİYE; Paketinizi ülkenize göndeririz.

 8. GÜMRÜK; Gümrük çekim işlemlerinizi yapar, oluşan vergileri size fatura ederiz.

 9. TESLİMAT; Paketinizi 4 ile 8 gün içinde kapınıza teslim ederiz.

Ayrıca OneWorldShop hesabınız size, satıcınızın uluslararası kredi kartınızı kabul etmediği durumlarda kullanacağınız ve alışveriş yapmanızı sağlayan 'Özel Alıcı Servisi" gibi pek çok fayda da sunar.

ÖZEL ALICI SERVİSİNİN İŞLEYİŞİ

Amerika, Avrupa ya da Uzak Doğu'dan satın almak istediğiniz bir ürün var ancak satıcı firmanız uluslararası kredi kartınızı kabul etmiyor mu?

Özel Alıcı Servisimiz size yardım edebilir. Bize ne istediğinizi söyleyin ve Özel Alıcımız onu sizin için satın alsın.

 • Özel Alıcı Sipariş Formu 

Almak istediğiniz ürüne ait tanım, fiyat, miktar ve kargo tercihi gibi bilgilere ihtiyacımız olacaktır. Bu nedenle formu eksiksiz doldurun. Böylece istediğiniz ürünü hatasız olarak sizin için sipariş eder ve sizin adınıza satın alırız. Ürünle ilgili bildirmek istediğiniz herhangi bir şey varsa siparişinizi vermeden önce bizimle irtibata geçin.

 • Siparişinizin Ödemesi

Siparişinizin alımına ait işlemler bittikten sonra ürününüzün ücreti ve servis ücretimiz* VISA/MASTER/AMEX kartınızdan çekilir. Nakliye ücreti daha sonra kartınızdan çekilir.

*Servis ücretleri için bizimle temasa geçerek bilgi alınız.

 • Nakliye Ücreti

Siparişiniz yurtdışındaki OneWorldShop adresinize ulaştığında nakliye için hazırlanır ve ülkeniz için uygulanan nakliye oranlarına göre faturalandırılır.

Nakliye ücreti sizin VISA/MASTER/AMEX kartınızdan çekilir. Siparişinize göre paketlerinize birleştirme işlemi uygulanabilir.

GÖNDERİ KABULÜ ve İŞLEMİ

Satın almış olduğunuz ürününüz Amerika, İngiltere ya da Hong Kong tesislerimize ulaştıktan sonra aşağıdaki adımlar izlenerek nakliye hazırlıkları yapılır:

 1. Ürünün faturasının olup olmadığı, paket içeriğinin faturaya uyumluluğu, üründe görünür bir hasar olup olmadığı ve ürün içeriğinin ülkenizdeki ithalat kurallarına uygunluğu kontrol edilir.

 2. Yukarıdaki durumların herhangi birinde sorun olması halinde tarafınıza bir e-posta gönderilir ve size süreci devam ettirmek için izlemeniz gereken talimatlar bildirilir.

 3. Bu kontroller yapıldıktan sonra uluslararası nakliye ücretlerini hesaplamak için paketler tartılır ve ebatları ölçülür. Uluslararası nakliye ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir ve ücretler tarafınıza gönderilen bir e-posta ile bildirilir.

 4. Daha sonra ürününüz bulunduğunuz ülkeye havayolu ile gönderilir ve gerekli çekim işlemlerinin yapılabilmesi için gümrük yetkililerine ibraz edilir.

 5. OneWorldShop gümrük müşaviri sizin adınıza gümrük çekim işlemlerini gerçekleştirir. Eğer ürününüz için gümrük vergisi uygulanacaksa bu durumu kredi kartınızı faturalandıran Amerika, İngiltere ya da Hong Kong ofisimize bildirir. E-posta gönderilerek gümrük vergisi ücreti tarafınıza bildirilir.

 6. Gümrük çekim işlemleri bitip süreç tamamlandığında paketiniz adresinize teslim edilmek üzere dağıtıma çıkarılır.

ALIŞVERİŞ ÖNERİLERİ

eBay   Amazon   Art.com   zazzle   Books and Books 

1stdibs   Antiques de Laval   sellingantiques   Trocadero   ancientpoint

 MoMA   Victoria&Albert   TheMET   LACMA   BritishMuseum   AgaKhan   Benaki   Louvre   NationalGallery

HarryWinston   Tiffany&Co.   Jewelers   Debeers   Bulgari   Chanel   Goldsmiths   Cartier 

bottom of page